W początkach swego istnienia koronka koniakowska skazana była jedynie na, jakże doniosłe w swej prostocie, zdobienie czepców, stołów, czy ołtarzy.. Wyjątkowość heklowanych wyrobów doceniali możni i wielbili ubodzy. Jej pełne skromności dostojeństwo było wielce cenioną ozdobą. Koronka koniakowska przybierała wiele form, z których każda urzekała wyjątkową urodą i kunsztem. Była dystyngowana i poważna..

Aż pewnego dnia.. Światem koniakowskiej koronki wstrząsnęła rewolucja. Wynoszona dotąd na piedestały miała odtąd przyjąć  formę czegoś tak przyziemnego, jak bielizna?! Tak!! Co więcej – koronka koniakowska uczyniła z jej tworzenia wyjątkową sztukę.

Ta rewolucja poglądowa jest dowodem, że bielizna to nie tylko komplement delikatnie utkany pod adresem kobiecej urody, ale także piękno samo w sobie. Artyzm koronki koniakowskiej, jej zwiewność, romantyzm, ale także odkrywany dzięki niej seksapil stały się drogą do jej nowego niezwykłego życia.

Tak wykonana bielizna z Koniakowa przebojem podbiła rynki światowe i rozsławiła Koniaków na cały świat. Nie obyło się bez słów krytyki. Ale wszak wielkie idee od zawsze skazane były na odrobinę wyboistą drogę. A wszelki opór tworzy siłę, którą zdolny kowal przekuwa w sukces pracując w kuźni swej wyobraźni…

A potem, jak to zwykle bywa, po trwającej dość długo fazie euforii, jej blask nieco przygasł.. Aż do dziś.

Czas najwyższy rozpocząć kolejny etap rewolucji, czas na nową odsłonę… Bielizna z Koniakowa, Bielizna z koronki koniakowskiej, która powinna być dumą i najwyższym świadectwem kunsztu naszych koronczarek ponownie puka do drzwi wielkiego świata. I przypomni o swej obecności z właściwą sobie gracją i delikatnością, ale tym razem również bardziej zdecydowanie i na szerszą niż dotąd skalę. Od dziś koronka koniakowska będzie dostępna, jak zawsze dla każdego, w niezmiennie wysokiej jakości i oryginalnym wzornictwie, ale zaprezentowana w świeży i nowatorski sposób. Bielizna w ten sposób wykonana, dzięki możliwości jej indywidualnego dopasowania, jest odpowiednim prezentem dla każdej wyjątkowej kobiety. Dla każdej z nas.. Bo prawdziwe piękno czeka tylko na odkrycie i odpowiednią oprawę, a koronka koniakowska stanowi idealne tło.