REGULAMIN

Regulamin sklepu internetowego www.koniakow.com

I. Postanowienia ogólne

1. Właścicielem sklepu internetowego jest Sergiusz Kozubek Ul. Błękitna 9 43- 430 Skoczów NIP: 548 226 23 32, zamówienia realizuje firma

Koni-art Małgorzata Stanaszek

43-474 Koniaków

Koniaków 507

NIP: 548-101-07-81
REGON: 240853024

2. Regulamin określa zasady zawierania pomiędzy Koni-art Małgorzata Stanaszek, a klientami umów sprzedaży towarów.

3. Klient zobowiązany jest do przestrzegania wszystkich postanowień regulaminu.

4. Wszystkie informacje zawarte na stronie internetowej sklepu, odnoszące się do produktów (łącznie z cenami), nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego lecz zaproszenie do zawarcia umowy określone w art.71 Kodeksu Cywilnego.

5. Informacja o cenie podawana na stronie sklepu internetowego ma charakter wiążący od momentu otrzymania przez klienta wiadomości e-mail. Po skutecznym złożeniu zamówienia cena ta nie ulegnie zmianie.

6. Zdjęcia bielizny koronkowej i koronek koniakowskich umieszczane są na stronie sklepu internetowego w celach przykładowych i służą prezentacji konkretnie wskazanych na nich modeli.

7. Właścicielem zdjęć i tekstów zamieszczonych na stronie www.koniakow.com jest Sergiusz Kozubek Ul. Błękitna 9 43- 430 Skoczów NIP: 548 226 23 32. Ich powielanie, kopiowanie, przetwarzanie i publikowanie na innych stronach, portalach i sklepach internetowych, prasie, TV jest możliwe wyłącznie za jego zgodą.

8. Klienci mają możliwość zakupu towarów za pośrednictwem sklepu internetowego www.koniakow.com.

9. Warunkiem skutecznego złożenia zamówienia, jest podanie dokładnych danych adresowych przez klienta, oraz wskazanie numeru telefonu lub adresu e – mail, pod którym możliwy będzie kontakt ze strony sprzedającego.

II. Zasady i warunki korzystania ze sklepu internetowego ww.koniakow.com

1. Warunkiem korzystania, ze sklepu www.koniakow.com jest zaznajomienie się z regulaminem sklepu i jego akceptacja. Klient, który dokonuje zakupów akceptuje niniejszy regulamin.

2. Sprzedający podejmuje wszelkie możliwe środki techniczne i organizacyjne, zapobiegające pozyskaniu i modyfikacji przez osoby nieupoważnione danych podawanych podczas rejestracji oraz podczas składania zamówień.

3. Każdy produkt jest wykonywany na zamówienie klienta. Termin wykonania towarów wynosi do 14 dni roboczych, po czym następuje wysyłka do klienta. W przypadku zamówienia większej ilości wyrobów termin wykonania zamówienia ulega wydłużeniu i jest indywidualnie ustalany z klientem.

III. Składanie zamówień.

1. Zamówienia na towary, dostępne w sklepie www.koniakow.com są składane za pośrednictwem specjalnego formularza dostępnego na stronie sklepu, e-mail lub telefonicznie.

2. Złożenie zamówienia za pośrednictwem formularza i pocztą elektroniczną jest możliwe przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia.

3. Zamówienia telefoniczne można składać od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.00-16.00.

4. Wysłanie zamówienia przez klienta stanowi  jego ofertę, złożoną firmie: Koni-art Małgorzata Stanaszek co do zawarcia umowy sprzedaży, zgodnie z treścią Regulaminu.

5. Po wysłaniu zamówienia, klient otrzymuje potwierdzenie przyjęcia jego oferty drogą elektroniczną lub telefoniczną, na wskazany przez niego adres poczty e-mail lub numer telefonu. Po otrzymaniu ww. potwierdzenia dochodzi do zawarcia umowy sprzedaży zamówionych przez klienta towarów.

6. Klient może zrezygnować z zamówienia przed otrzymaniem od sprzedającego potwierdzenia przyjęcia zamówienia do realizacji. Oświadczenie o rezygnacji z zamówienia, powinno być wysłane do Sprzedającego drogą elektroniczną na adres [email protected].

IV. Dokonywanie płatności. Ceny.

1. Wszystkie ceny towarów, zamieszczone w sklepie internetowym: podawane są w złotych polskich lub euro lub dolarach amerykańskich,  są cenami brutto, nie zawierają kosztów dostawy.  Cena podana przy produktach jest wiążąca od chwili otrzymania przez Klienta potwierdzenia przyjęcia zamówienia do realizacji.

2. Klient ma prawo wyboru sposobu płatności za zamówiony towar: płatność gotówką za pobraniem oraz za pośrednictwem płatności internetowych DotPay i PayPal.

V. Realizacja zamówień.

1. Sprzedawca, po otrzymaniu potwierdzenia o wysłaniu oferty przez klienta rozpoczyna realizację zamówienia.

2. Termin realizacji zamówienia wynosi do 14 dni roboczych. Zamówienia specjalne oraz zamówienia na większe ilości wyrobów realizowane są z indywidualnym terminem realizacji, ustalanym z klientem.

3. Koszt wysyłki towarów ponosi klient i jest on doliczany do ceny produktów.

4. Produkty są dostarczone pod wskazany adres za pośrednictwem firmy przewozowej  lub Poczty Polskiej – w zależności od wyboru klienta.

5. Klient, odbierając przesyłkę z zamówieniem, powinien sprawdzić stan przesyłki. W przypadku stwierdzenia zniszczenia lub naruszenia opakowania należy, w obecności kuriera lub listonosza, sporządzić protokół szkody, który wraz z ewentualną reklamacją powinien zostać niezwłocznie przesłany do Sprzedającego.

6. Do każdej wysyłki dołączone zostanie potwierdzenie zakupu. Na życzenie klienta wystawiamy Faktury.

7. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji zamówień wzbudzających wątpliwości, klient zostanie natychmiast poinformowany o zaistnieniu takiej sytuacji.

VI. Odstąpienia od umowy

1. W ciągu 14 dni od momentu otrzymania przesyłki, klient może zrezygnować z zamówienia bez podania przyczyny.

2. Zwrot wzajemnych świadczeń, powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie do 14 dni.

3. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, Klient musi poinformować o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy za pomocą wiadomości e-mail na adres: [email protected] lub pisemnie na adres: Koni-art Małgorzata Stanaszek, 43-474 Koniaków, Koniaków 507. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby Klient wysłał informację dotyczącą wykonania przysługującego Klientowi prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

4. Odstępując od umowy Klient musi dostarczyć na własny koszt pod adres: Koni-art Małgorzata Stanaszek, 43-474 Koniaków, Koniaków 507 nieużywany i nienaruszony Produkt wraz z metkami, rachunkiem (jeśli był wydany).

5. Zwrot pieniędzy nie przysługuje Klientowi jeśli zwrócony Produkt będzie uszkodzony, niekompletny, nosił ślady używania lub jeśli Klient nie dołączy metek i oryginalnego opakowania.

6. Zwrotom nie podlegają Produkty zmodyfikowane lub wykonane na indywidualne zamówienie Klienta (szyte na miarę podaną przez klienta w trakcie zamówienia). Ze względów higienicznych zwrotom nie podlegają również majtki oraz wyroby typu body.

VII. Niezgodność towaru z umową. Reklamacje.

1. Koni-art Małgorzata Stanaszek odpowiada za niezgodność z umową sprzedaży koronek koniakowskich i bielizny koronkowej.

2. W przypadku stwierdzenia niezgodności towaru, z umową, klient ma prawo złożenia reklamacji.

3. W przypadku skorzystania z tego prawa należy napisać reklamację oraz odesłać wraz z reklamowanym towarem oraz dowodem zakupu.

4. Sprzedający zastrzega sobie prawo 10 dniowego okresu rozpatrzenia reklamacji.

5. W przypadku rozpatrzenia reklamacji na korzyść klienta istnieje możliwość wymiany reklamowanego produktu na inny lub zwrot należności na konto bankowe wskazane przez klienta.

6. W przypadku uznania Reklamacji koszt dostarczenia do Usługodawcy Reklamacji ponosi Usługodawca.