Każdy dzień to nieporadne czasami błądzenie w gąszczu informacji… Wśród istotnych faktów, nic nieznaczących reklam i miliona obrazów poszukujemy często chwili oddechu. Nakładamy bez słowa skargi kajdany konwenansów i społecznych wymogów. W codziennej gonitwie zapominamy, że własną osobowość wyrażać można na wiele sposobów. Czas przybliżyć jeden z najważniejszych: bielizna.

Bardzo łatwo wokół siebie znaleźć nęcące kawałki garderoby, nazwijmy to roboczo – „zewnętrznej”. Tu wolność i chęć wyrażenia siebie, swoich potrzeb, gustu, czy tylko nastroju dziwi coraz mniej. Osoba ubrana oryginalnie, niebanalnie czy po prostu inaczej wywoła co najwyżej pobłażliwy uśmiech. Zupełnie inaczej sprawa wygląda, jeśli nagle spod zupełnie grzecznej białej koszuli wyjrzy na świat nieco mniej grzeczna, ale wciąż elegancka koronka….

Bielizna jest czymś bardzo osobistym. Powinna spełniać przeznaczoną jej funkcję i zapewnić wygodę i codzienny komfort. Ale czy nie może jednocześnie być sposobem na docenienie siebie? Piękne koronki zdobią nie tylko koszule, czy obrusy. Choć niezwykłe, zęsto nie stanowią dla nich odpowiedniego tła. Takiego, jak naga skora… Nie bez powodu przywołałam też wodzenie na pokuszenie…

Zdobione i kunsztownie wykonane biustonosze, majtki, pasy do pończoch, czy halki nie powinny być sprowadzane jedynie do atrybutów nieokiełznanych femme fatale.

Stanowczo sprzeciwiam się często stosowanej praktyce kojarzenia pięknej bielizny jedynie z intymnymi wieczorami lub wyuzdanymi manifestacjami wolności różnego rodzaju. To przecież najpiękniejszy prezent, jaki każdego dnia możemy sprawić sobie i poczuciu własnej wartości.

I to niemal niezastąpione uczucie, kiedy stojąc przed lustrem, nie w wygodnych bawełnianych kompletach, ale w być może przesadnie czasem strojnych, odrobinę przezroczystych lub właśnie przewrotnie grzecznych choć zawsze zadziornych koronkach po raz pierwszy czujemy się piękne. Każda z nas. Nie musimy już sobie tego przypominać. Nasze odbicie w lustrze mówi, że ta niezwykła kobieta to ja. Czując się, jak milion dolarów zakładamy zewnętrzną zbroję i ruszamy na podbój świata.

Ale dzień zaczynajmy od docenienia siebie. Koronki nadają się do tego najlepiej…