Zupełnie niedawno do mojego obszernego zbioru koronkowej bielizny dołączył nowy element – ręcznie wykonane stringi rodem z Koniakowa. Dziś już wiem, że te pierwsze nie będą ostatnimi. Jak również to, że już wkrótce na mojej półce zagości koszulka lub któryś z kompletów. Ale zanim to nastąpi – nadszedł czas, aby podzielić się wrażeniami..

Wybrany przeze mnie model to Lilac wine w kolorze klasycznej czerni.

Otóż, w pierwszej chwili zadziwia delikatność wzoru. Szczerze mówiąc, miałam pewne obawy, czy jednolita kolorystyka nie doprowadzi do zatracenia indywidualnego charakteru, jaki powstał dzięki połączeniu dwóch ściegów. Chciałam się przekonać, czy brak wyraźnego rozróżnienia kolorystycznego pozwoli dostrzec kunsztowny wzór winorośli. Teraz mogę już stwierdzić bez żadnych wątpliwości, że harmonia tego zestawienia w żaden sposób nie została zaburzona. A wyjątkowość wzoru podkreśla najlepiej przebijająca dyskretnie naga skóra..

Walory estetyczne koronki koniakowskiej nie budzą chyba żadnych wątpliwości. Pozostaje kwestia wygody. Wiemy już, że koronka powstaje w całości ręcznie, a jedynym narzędziem wykorzystywanym do jej tworzenia jest szydełko. Budulcem misternych koronkowych wzorów jest zawsze w 100% naturalna nić bawełniana. Czy te cechy wystarczą, żeby zapewnić komfort użytkowania? Bez wątpliwości! Stworzona tym sposobem bielizna jest bardzo miękka i delikatna, a jednocześnie doskonale się układa. Jej dotyk przywodzi na myśl wrażenia drugiej skóry. Ale co zadziwia najbardziej, to jej trwałość. Ręczne wykonanie powinno być gwarancją wysokiej jakości. I w przypadku bielizny z koronki koniakowskiej to stwierdzenie sprawdza się w każdym calu. Delikatne wzory zachowują swój kształt pomimo prania, choć to oczywiście powinno odbywać się z właściwą dla rzeczy delikatnych rozwagą.

Nie ma jednak róży bez kolców… Ręczne wykonanie misternych wzorów wymaga sporo czasu.

 

Zamawiając wymarzony produkt musimy się liczyć z czasem niezbędnym do jego wykonania.

Nie można tego uznać za wadę. Jednak obecne czasy przyzwyczaiły nas do standardów, wedle których klikamy „zamawiam” i biegniemy do okna wypatrywać kuriera. Ale wysoka jakość i oryginalność bielizny koronkowej proponowanej przez sklep Koniakow.com są warte tej drobnej niedogodności..

Podsumowując, na rynkach polskich i zagranicznych znaleźć można niezliczoną ilość koronkowych, bieliźnianych wzorów. Część z nich może się również poszczycić ręcznym wykonaniem. Niektóre wzbudzają zachwyt, inne są po prostu jednymi z wielu.. Ale żadne nie są tak oryginalne jak heklowane cuda z koronki koniakowskiej. Każdy element łączy w sobie tradycję i wielopokoleniową pasję z nowoczesnym podejściem i ponadczasowym wzornictwem. Ta bielizna nigdy nie wyjdzie z mody. Nigdy się nie znudzi. Na zawsze pozostanie wyjątkowa.. jak kobieta, która będzie ją nosić..

P.S. Tak, na zdjęciu dla tego wpisu to ja i moje czarne stringi z Koniakowa „Lilac wine” 🙂