Od kilku dni strona poświęcona bieliźnie koronkowej z Koniakowa ma nowe oblicze.  Obecna jej wersja powstała w dużej mierze dzięki owocnej współpracy z Giuseppe Peletti – fotografem z Mediolanu. Oryginalne heklowane wyroby to sztuka w najczystszej postaci. Sztuka trudna, bo przeznaczona do codziennego użytku. Tak samo zwyczajna, jak wyjątkowa. Podobny los dzieli właśnie fotografia. Profesja, w której zawód i pasja splatają się w jedno.

Giuseppe Peletti – fotograf, pasjonat, artysta. Włoch z urodzenia i zamiłowania. W swojej pracy nie ogranicza się tylko do jednego dostępnego gatunku, ale tworzy wspaniałe reportaże, portrety, poświęca swój czas fotografii ślubnej oraz potrafi w wyjątkowy sposób przedstawić piękno i finezję koronkowej bielizny. Jego zdjęcia bazują na szerokiej gamie możliwości operowania światłem, tak naturalnym, jak i tym wytwarzanym przez profesjonalne lampy.
Tłem dla większości prac Giuseppe Pelettiego są jego ukochane Włochy. Nie jest to jednak człowiek sztywno osadzony w określonej rzeczywistości. Niewątpliwie ważną dla efektów jego pracy częścią osobowości jest potrzeba podróżowania i poznawania piękna otaczającego świata. Giuseppe Peletti umiejętnie wychwytuje i utrwala uroki naszej planety tworząc poruszające reportaże o tematyce podróżniczej. Z taką samą pasją jednak poszukuje sposobów na podkreślenie piękna ukrytego w każdej kobiecie wykorzystując do tego celu między innymi bieliznę tworzoną z koronki koniakowskiej. Bieliznę tak wyjątkową, jak cała twórczość tego artysty, tak niezwykłą, jak kobiety, które ja prezentują..
Giuseppe Peletti poprzez utrwalane przez siebie obrazy szuka sposobów na wyrażanie swojej osobowości, a tworzone przez niego zdjęcia są dowodem na to, że sztukę można znaleźć wszędzie. Aby to osiągnąć, trzeba mieć w sobie tylko wystarczajaco dużo wrażliwości, by otaczające nas piękno dojrzeć, ale też wystarczajaco dużo odwagi, by pokazać je z własnego punktu widzenia. Warto zapoznać się z jego pracami.