Urok i magię koronki z Koniakowa wydobywa odpowiednie tło. Może to być elegancki i majestatyczny mebel.. Ale też pełen dostojeństwa i mistycznej mocy ołtarz.. A może po prostu.. albo aż… kobieta..?? Koronka koniakowska zawsze jest taka sama. Wyjątkowa w każdym calu. Perfekcyjnie wykonana. Pracochłonna..

Koronkowa bielizna z Koniakowa powstaje dzięki godzinom wytężonej pracy niezwykle wykwalifikowanych koronczarek. Żaden z prezentowanych na stronie koniakow.com wyrobów nie jest przygotowywany wcześniej. Powstaje tylko na indywidualne zamówienia wielbicielek tego rodzaju bielizny.

Sztuka tworzenia koronki wykonywanej szydełkiem wymaga niezwykłego skupienia i zręczności. Każdy element wzoru składa się z kilkudziesięciu pętelek wykonywanych przez wprawne palce. Są różne rodzaje ściegów szydełkowych. Ich opanowanie wymaga nie tylko cierpliwości, ale też niezliczonych godzin ćwiczeń. We wprawionych dłoniach szydełko ożywa i staje się różdżką zdolną wyczarować magiczne wzory. Nie jest to niewątpliwie praca dla każdego. I nie jest tu mowa jedynie o żmudnych godzinach spędzanych początkowo na nieudanych często próbach. Chodzi również o wrodzoną rozwagę i cierpliwość przy jej tworzeniu. Ale przede wszystkim o wyobraźnię połączoną ze zdolnością do tworzenia estetycznych i eleganckich wyrobów.

Jak już wspomniałam na początku – heklowanie wymaga czasu. Koronki z Koniakowa powstają dzięki zaangażowaniu i skupieniu doświadczonych koronczarek co jest gwarancją zawsze wysokiej jakości. Często tej zalety nie można przypisać taśmowo tworzonym wyrobom produkcji maszynowej. Te drugie niewątpliwie powstają znacznie szybciej. Teoretycznie ich zaletą powinno być to, że zawsze ich kształt i forma są jednakie. Ręka ludzka nie jest stworzona, aby każdy wzór powtarzać w 100% tak samo. Ale też to jest największą zaletą tego typu wyrobów. Każdy element bielizny tworzonej z koronki koniakowskiej jest absolutnie wyjątkowy. Koronczarki w swej pracy powielają jedynie wzory. Powtarzają pewne schematy. Efekt ich pracy jest jednak zawsze niepowtarzalny…

Wybierając koronki z Koniakowa decydujemy się na wysoką jakość wyrobów. Osiągnąć to można jedynie dzięki dbałości o każdy szczegół, dzięki precyzji i wymagającej najwyższego kunsztu, ale jednocześnie bardzo mozolnej pracy. Każdy element bielizny koniakowskiej to małe dzieło sztuki. A sztuka wymaga czasu, nie lubi pośpiechu i popędzania… Tylko wtedy rozkwita w pełni i osiąga pożądane i oczekiwane piękno..